لودینگ ناربن

مقایسه دو شبکه اجتماعی توییتر و تردز

مقایسه دو شبکه اجتماعی توییتر و تردز

توییتر یا تردز سوالی که امروزه ذهن خیلی ها را درگیر خودش کرده ، تردز که توسط شرکت متا توسعه یافته و به حساب اینستاگرام شما لینک شده است، یکی از رقبای توییتر است. اما تفاوت تردز با توییتر در چیست؟ در این مقاله شبکه اجتماعی تردز و توییتر را مقایسه خواهیم کرد.

طبق اخرین آمار گزارش شده ، تردز بیشتر از یک هفته است که فعالیت ميكند و نشان می دهد که بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر در تردز وجود دارد که برای یک شبکه اجتماعی جدید آمار بسیار خوبی هست.

بعد از رونمایی ChatGPT هیچکس تصور نمی کرد که این ابزار هوش مصنوعی در عرض پنج روز از مرز یک میلیون کاربر عبور کند ، اما تردز اینستاگرام توجه همه رو جلب کرد و حتی فیسبوک هم انتظار نداشت که این کار را در اوایل به خوبی انجام دهد.

سرعت رسیدن شبکه ها به یک میلیون کاریر

اکنون این امر مسلم است که تردز مستقیماً دنبال توییتر است. اما سوال این است که حداقل از دیدگاه بازاریابی، چه چیزی می‌تواند بازدید و تعامل بیشتری را برای شما به عوان یکی از کاربران شبکه های اجتماعی ارمغان بیاورد؟ توییتر یا تردز؟

توییتر در مقابل تردز اینستاگرام

هر دو پلتفرم تقریبا امکانات و قابلیت های مشابهی دارند . تردز به واسطه ی شبکه اجتماعی اینستاگرام و جامعه بزرگ آن توانست در مدت زمان کوتاهی به یکی از رقبای اصلی وجدی توییتر تبدیل شود باید دید که در ادامه تردز می تواند همچنان در کنار توییتر فعالیت کند یا حتی نقش این شبکه اجتماعی را کم رنگتر کند.

جدول مقایسه امکانات توییتر و تردز

توییترتردز
نیاز به ایمیل یا شماره تلفن داردنیاز به حساب اینستاگرام دارد
محدودیت زمانی ویدیو تا ۲ دقیقه و ۲۰ ثانیهمحدودیت زمانی ویدیو تا ۵ دقیقه
دسترسی با موبایل و مرورگر ( حتی در دسکتاپ)دسترسی تنها با موبایل
تبلیغ داردتبلیغ ندارد
محدودیت محتوا پست تا ۲۸۰ کارکترمحدودیت محتوا پست تا ۵۰۰ کارکتر
دایرکت یا پیام رسان مستقیم دارددایرکت یا پیام رسان مستقیم ندارد
قابلیت ترندینگ داردقابلیت ترندینگ ندارد

زمانی که تردز برای اولین بار در دسترس کاربران قرار گرفت ، متوجه شدیم که بسیاری از کاربران کار مشابهی را انجام می دهند…

آن ها دقیقا همان محتوایی را که قبلاً برای شبکه‌های اجتماعی دیگر، به ویژه توییتر تولید می‌کردند، کپی و آن را برای تردز تغییر می‌دادند. پس هیچ چیز جدیدی در تردز وجود ندارد بنابراین ما شروع به جستجو و پیدا کردن اکانت هایی کردیم که محتوای مشابهی را در تردز و توییتر خود منتشر می کردند.

نتوانستیم تعداد کافی از آنها را پیدا کنیم، پس از جامعه بازاریابی هم کمک گرفتیم تا تفاوت تعامل بین این دو پلتفرم را متوجه بشیم.
در مجموع، ما 308 حساب را برای این مطالعه پیدا کردیم و به این نتیجه رسیدیم که تردز تعامل بیشتری دارد زیرا یک شبکه اجتماعی جدید هست و در حال حاضر سرعت رشد آن بیشتر از شبکه ها دیگر است.

برای بررسی تعامل این شبکه اجتماعی میتوانید به نمودار زیر توجه کنید.

مقایسه میزان تعامل کاربران تردز و توییتر

از کاربرانی که ما آن ها را دنبال کردیم، بسیاری از آن ها بازاریاب بودند، تردز با 31.4% لایک در هر پست جلوتر از توییتر با 4.9% بود.
وقتی به نظرات و کامنت ها نگاه می کنید، تردز با 4.3% جلوتر از توییتر با 0.4% در هر پست می بینید.

اکنون ممکن است فکر کنید اگر افراد فالورهای بیشتری در تردز داشته باشند، محبوبیت بالاتری دارند. در مقابل اگر فالورهای بیشتری در توییتر داشته باشید، همین را می توان گفت. بنابراین برای انتخاب بین توییتر یا تردز ما به تعامل هر فالور نگاه کردیم.

مقایسه میزان تعامل کاربران بر اساس دنبال کننده ها در تردز و توییتر

لایک به ازای هر فالور تردز با 0.41% در مقابل توییتر با 0.015 % بود. وقتی نوبت به نظرات رسید، نرخ تعامل در تردز 0.056% و در مقابل 0.001% در توییتر بود.

آیا در تردز تعامل و دسترسی بیشتری دارید؟

مشارکت بیشتر معمولاً به معنای جامعه ای است که احتمال بیشتری دارد که شرکت یا برند شما را شناخته تر کند و به دنبال آن؛ دنبال کنندگان وفاداری برای شما ایجاد کند. اما تعامل همیشه به معنای بازدید بیشتر نیست.

پیش بینی ما از این اتفاق به این صورت می باشد :

1. به مرور تعامل در تردز کاهش می یابد و با نگاه کردن به نسبت فالور و لایک ها متوجه این موضوع خواهید شد. این یک شبکه اجتماعی داغ است، اما مانند هر پلتفرمی، طبیعتاً در طول زمان برخی از کاربرانش را از دست خواهد داد.

2. دسترسی در نهایت از بین خواهد رفت. لحظه ای که متا شروع به کسب درآمد از تردز می کند لحظه ای است که می بینید دسترسی شما به آرامی شروع به کاهش می کند فقط سوال این است که چه زمانی اتفاق خواهد افتاد.

3. تردز محبوب تر خواهد شد و دسترسی شما حداقل در شش ماه آینده افزایش می یابد. تردز برای کشورهای بیشتری باز می شوند که به معنی ثبت نام های بیشتر است که باعث می شود بازدید پست های شما افزایش یابد.

بالاخره توییتر یا تردز؟

می توانید انواع مشابهی از محتوا را در هر دو پلتفرم پست کنید. تنها چیزی که اتفاق می افتد این است که افراد بیشتری محتوای شما را ببینند. این یک موقعیت برنده برای بازاریابان و شرکت ها است. پلتفرم‌ها می‌توانند با هم وجود داشته باشند؛ درست مانند نحوه استفاده برندها از اینستاگرام و اسنپ چت یا تیک تاک

اگرچه، هر دو شبکه اجتماعی مشابه یکدیگر هستند، اما هرکدام برای یک کاربر یک تجربه متفاوت رقم میزنند . با این حال، شواهد نشان می دهد که تردز یک برنامه در حال پیشرفت است.

پس سوال واقعی این است که شما بین توییتر یا تردز کدام یک از آن‌ها را ترجیح می‌دهید؟ آیا شما در تردز هستید؟ یا قصد دارید که باشید؟ نظر شما در مورد این دو برنامه چیست؟ دیدگاه‌های خود را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

خوشحال میشیم نظراتتون رو با ما به اشتراک بزارید! ما اینجاییم تا راهنمای شما در این مسیر باشیم و به شما کمک کنیم تا کسب و کارتان بدرخشد، برای طراحی سایت می توانید از کارشناسان ما مشاوره رایگان بگیرید.

سبا زارع
سبا زارع

سبا زارع هستم، چند سالی هست که در حوزه دیجیتال مارکتینگ فعالیت می کنم و مشتاقم اطلاعات خودم رو اینجا با شما به اشتراک بزارم.

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید! 91693734-021