لودینگ ناربن

افیلیت مارکتینگ چیست؟ مزایا و معایب آن

افیلیت مارکتینگ چیست؟ مزایا و معایب آن

افیلیت مارکتینگ یا بازاریابی همکاری در فروش یکی از بهترین راه های کسب درآمد اینترنتی هست که طی سال‌های اخیر در سراسر دنیا فراگیرتر شده. در روش افیلیت مارکتینگ ، افراد برای معرفی محصولات خود با کسب و کارها همکاری می کنند تا خدمات خود را بیشتر در نمایش بگذارند.

این روش برای بازاریان که می خواهند کسب وکاری آنلاین بسازند و درآمد کسب کنند ، روشی مناسب برای درآمد های جدید هست. در اکثر اوقات با این روش ، فروش بیشتری حاصل می شود.

افیلیت مارکتینگ چگونه کار می کند؟

افیلیت مارکتینگ شامل چهارعنوان اصلی است که هر کدام نقش مهمی در فرآیند بازاریابی دارند:

1. وابسته: فرد یا مجموعه ای که محصول یا خدمات یک تجارت را تبلیغ می کند.

2. بازاریاب: فرد یا نهادی که محصول یا خدماتی را که شرکت وابسته تبلیغ می‌کند به فروش می‌رساند.

3. شبکه وابسته: یک واسطه بین یک برنامه وابسته و یک بازاریاب هست، در حالی که شرکت‌های وابسته و بازاریابان می‌توانند بدون شبکه وابسته به هم متصل شوند، این یک کانال مشترک برای چنین روابطی است.

4. مشتری: فردی که یک محصول را از طریق یک شرکت وابسته خریداری می کند. بازاریابان و شرکت‌های وابسته با یکدیگر همکاری می‌کنند تا آن‌ها را با مخاطبان وابسته مرتبط کنند و در نهایت آنها را به مشتری تبدیل کنند.

به طور معمول، یک شرکت وابسته می تواند از طریق یک واسطه با بازاریابان ارتباط برقرار کند. شرکت‌های وابسته ممکن است بتوانند بازاریابان مناسب دیگری را پیدا کنند. به عنوان مثال، یک شبکه ممکن است طیف بزرگی از محصولات فناوری را به یک شرکت وابسته که تلفن های همراه را بررسی می کند، پیشنهاد دهد.

گاهی اوقات، یک شرکت وابسته و یک بازاریاب به صورت مستقیم با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند.

انواع همکاری در فروش

انواع همکاری در فروش

پرداخت به ازای فروش (CPS)

محبوب ترین و اصلی ترین نوع پرداخت در افیلیت مارکتینگ هست که به ازای هر فروش، پرداخت به ناشر تبلیغات پس از کامل شدن فرآیند خرید مشتری انجام می‌شود .

 پرداخت به ازای هر لید (CPL)

یکی دیگر از انواع پرداخت در افیلیت مارکتینگ، در این روش اگر فردی بر روی لینک افیلیت کلیک کند و در سایت تبلیغ دهنده، اطلاعات تماس و ایمیل خود را وارد کند، مبلغی به بازاریاب افیلیت پرداخت می‌شود .

پرداخت به ازای کلیک (CPC)

در این مدل بازاریاب افیلیت زمانی پول دریافت می‌کند که بازدیدکننده وب‌سایت یا فروشگاه آنلاین روی لینک تبلیغی که او گذاشته ، کلیک کند.

  پرداخت براساس نمایش آگهی (CPM)

در ازای نمایش آگهی به کاربران هزینه ای به ناشر پرداخت می کنند.

پرداخت با تعرفه ثابت

در این روش اگر ناشر تبلیغات را روی سایت خود قرار دهد و کاربران روی این سایت کلیک کنند ، مبلغ ثابتی را دریافت می کند که البته ما فقط این نوع روش پرداخت را در افیلیت مارکتینگ پیشنهاد نمی کنیم.

حالا وقت بررسی مزایا و معایب افیلیت مارکتینگ هست که در ادامه به بررسی این موضوع می پردازیم .

مزایا کلیدی افیلیت مارکتینگ

1. امکان گسترش راحت برنامه

2. ریسک کم

3. باعث افزایش سرعت فروش

4. هزینه پایین

5. افزایش اعتبار کسب و کار شما

در بخش قبلی تعدادی از مزایای زیاد افیلیت مارکتینگ را شرح دادیم اما الان زمان معایب این موضوع هست.

معایب کلیدی افیلیت مارکتینگ

1. احتمال سرقت اینترنتی

2. درآمد تضمین نشده

3. قابل کنترل نبودن برنامه‌ها برای افیلیت‌ها

4. نبودن مشتری ثابت

5. رقابت کنترل نشده

نکاتی برای موفقیت در افیلیت مارکتینگ

1. در مرحله اول باید متقاضی خود را شناسایی کنید.

2. محتواهای کاربردی در سایت خود منتشر کنید.

3. با افیلیت های متفاوت کار کنید.

4. به یک استراژی پایبند باشید.

5. ویدئویی درباره محصول موردنظرتان منتشر کنید.

انواع کانال های همکاری در فروش

انواع کانال‌های همکاری در فروش

شما با استفاده از تبلیغ در کانال های متفاوت می توانید با متقاضی خود ارتباط داشته باشید، با ما در این مسیر باشید تا مهم ترین کانال های افیلیت مارکتینگ را با هم شناسایی کنیم.

1.اینفلوئنسرها

افرادی هستند که قدرت تاثیر گذاری بر تصمیمات افراد رو دارند پس از دسته کانال های محبوب برای جذب مخاطبان هستند.

2. ایمیل مارکتینگ

بازاریابی از طریق ایمیل یکی از روش های قدیمی نسبت به بازاریابی دیجیتال هست اما هنوز اکثر بازاریابان از این روش استفاده می کنند پس نرخ تعامل بالایی دارد.

3. وبلاگ نویسان

در ایام قدیم از وبلاگ برای این استفاده می شد که مردم روزمرگی خود را به اشتراک بزارند اما امروزه وبلاگ نویسان جدا از رتبه ای که در موتورهای جستجو کسب می کنند و می توانند در صدر جستجوی کاربران دیده شوند ، در رشد و یا فروش هم بسیار عالی عمل می کنند.

4. سایت‌های تخفیف

سایت هایی مثل نت برگ یا تخفیقان از جمله این سایت ها هستند که شما با جستجو کلمه تخفیف یا قیمت کمتر، کی توانید این دسته از وب سایت ها را مشاهده کنید در واقع این سایت ها با ارائه تخفیف ، کاربران زیادی را جذب کردند .

5. سایت های نقد و بررسی

در واقع مشتریان زمانی به این بخش می رسند که دیگه فاصله زیادی با خرید ندارند و قصد دارند که از نقد و بررسی محصول مورد نظر خود استفاده کنند. در آخر با بررسی این موضوع و سبک و سنگین کردن ، محصولی که بیشتر برای آنها کاربرد دارند را خریداری می کنند.

استراتژی های افیلیت مارکتینگ

3 استراژی مهم افیلیت مارکتینگ برای افزایش فروش

1. از چندین کانال استفاده کنید

اکثر مردم از یک کانال استفاده نمی کنند پس شما برای جذب مخاطب از کانال های مختلف استفاده کنید . به ارتباط بین انواع کانال های همکاری در فروش نگاه کنید تا متوجه بشید مخاطبان شما از کدوم کانال بیشتر استفاده می کنند و بیشترین درآمد را دارند.

2. از کوپن های تخفیف، معاملات و پیشنهادات استفاده کنید

کوپن های تخفیف همچنان در عصر دیجیتال محبوب هستند ، در واقع ۷۰٪ خریداران آنلاین قبل از خرید آنلاین ، کوپن های تخفیف را جستجو می کنند. در بازاریابی هایی مثل خرید بلیت مسافرت یا خرید غذا که به شدت رقابتی هستند ، تخفیف ها می توانند تاثیر زیادی داشته باشند .

3. پلتفرم های خود را بهینه کنید

یعنی وقتی بازدیدکنندگان در صفحه شما قرار می گیرند، باید به اندازه کافی درگیر باشند تا اقدامی انجام دهند، چه خرید یک محصول یا ثبت نام در خبرنامه شما.

بهینه سازی باعث افزایش ترافیک وب سایت شما می شود. چند مورد دیگر از استراتژی های بهینه سازی : قرار دادن ویدیو، استفاده از کلمات کلیدی مبتنی بر هدف در تمام صفحات وب سایت شما، قرار دادن چت آنلاین برای افزایش تعامل و …

جمع بندی موضوع افیلیت مارکتینگ

جمع بندی افیلیت مارکتینگ

در این مقاله به مفهوم افیلیت مارکتینگ، انواع روش‌های پرداخت در آن و مزایای و معایبی که دارد اشاره کردیم. امیدوارم این مقاله برای شما مفید بوده باشه و بتوانید از آن در جهت بهبود کسب و کار خود استفاده کنید.

افیلیت مارکتینگ راهی مقرون به صرفه برای تبلیغ یک نام تجاری ارائه می دهد، و محصولات آن در چندین کانال است در حالی که مبالغ زیادی را بدون نتیجه خرج نمی کند. با مشارکت با شرکت‌های وابسته که مخاطبان مرتبطی دارند، کسب‌وکارها می‌توانند به بازارهای جدید دست یابند، به مخاطبان بیشتری دسترسی داشته باشند و در بین مشتریان مورد هدف، اعتماد و اعتبار ایجاد کنند. برای به حداکثر رساندن پتانسیل افیلیت مارکتینگ، شبکه سازی مناسب، حفظ کنترل کیفیت، نظارت بر تعامل بین بازاریاب و رابط، پیگیری و اندازه‌گیری نتایج و مطابقت با قوانین مهم است. با انجام این کار، کسب و کارها می توانند بر چالش های بازاریابی وابسته غلبه کنند و به اهداف خود دست پیدا کنند.

خوشحال میشیم نظراتتون رو با ما به اشتراک بزارید! ما اینجاییم تا راهنمای شما در این مسیر باشیم و به شما کمک کنیم تا کسب و کارتان بدرخشد، برای طراحی سایت می توانید از کارشناسان ما مشاوره رایگان بگیرید.

سبا زارع
سبا زارع

سبا زارع هستم، چند سالی هست که در حوزه دیجیتال مارکتینگ فعالیت می کنم و مشتاقم اطلاعات خودم رو اینجا با شما به اشتراک بزارم.

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید! 91693734-021